Erfaren städpersonal sökes till Grand Hotel Lysekil - Vikariat start 5 maj!

Publiceringsdatum: 2025-04-18

Söker du efter ett jobb inom sanering och renhållning-sektorn? Här är din möjlighet att bli en del av teamet hos Grand Hotel Lysekil AB genom att arbeta som hotellstädare. Detta är ett jobb på heltid där Grand Hotel Lysekil AB letar efter någon under 3 månader – upp till 6 månader.

För detta jobb är det en fördel om du bor i närheten av Lysekil då det är tjänsteorten. Om du tycker att det låter intressant att börja jobba hos Grand Hotel Lysekil AB i rollen som hotellstädare så har de just nu en ledig tjänst som skulle kunna vara en perfekt match för dig! Bli en del av teamet hos Grand Hotel Lysekil AB som hotellstädare genom att ansöka senast söndag den artonnde maj 2025.


Jobbannons

Jobba i ett härligt team med högt tempo och härlig stämning! Hos oss kombinerar du frukost och städ i en varierad roll där dagarna går fort och kollegorna lyfter varandra.

🧼 Vi söker erfaren städpersonal – med ansvar för både rum och frukost

Är du noggrann, snabb, tycker om att röra på dig – och mår som bäst när allt är på sin plats? Då kan du vara precis den vi söker.

Vi söker en medarbetare som kan börja deltid redan i maj för att vikariera för ordinarie personal för att arbeta heltid under juni till augusti.

Detta är ett vikariat om minst 4 månader, med möjlighet till förlängning.

Grand Hotel Lysekil är ett historiskt hotell med många trappor, högt tempo och höga krav på kvalitet. Nu söker vi dig som är van vid professionellt städarbete, gärna med erfarenhet från kök, då housekeeping även ansvarar för frukosten, har god fysik och ett skarpt öga för detaljer!

💪 Vi tror att du:

  • Har erfarenhet av hotellstäd eller liknande arbete
  • Gillar ett högt tempo och att röra på dig – här är det mycket spring i trappor
  • Har god kondition och är inte rädd för att ta i
  • Känner dej hemma i köket - och gillar frukost!
  • Är snabb men noggrann – kvalitet och effektivitet går hand i hand
  • Trivs med att arbeta självständigt men är också en lagspelare
  • Har hög arbetsmoral och är punktlig, ansvarsfull och strukturerad
  • Värdesätter ordning, rutiner och renhet

🌟 Hos oss får du:

  • Ett arbete där du snabbt ser resultatet av din insats
  • Ett tryggt och rutindrivet team där kvalitet alltid går först
  • En arbetsmiljö med variation – ingen dag är den andra lik
  • Möjlighet att arbeta i en vacker miljö med stolta traditioner
  • Stöttning och tydliga rutiner för dig som är ny i vårt hus

📩 Ansök redan idag!

Berätta gärna om din erfarenhet och vad som motiverar dig i ett jobb där struktur, fart och kvalitet är i fokus.

Vi ser fram emot att få in en ny stjärna i vårt team!

Varmt välkommen till Grand Hotel Lysekil

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidHeltid
FöretagsnamnGrand Hotel Lysekil AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning3 månader – upp till 6 månader
Organisationsnummer5568807035
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeHotellstädare
YrkesområdeSanering och renhållning

Ansökan

Grand Hotel Lysekil AB söker en person till denna tjänst som hotellstädare med placerings i Lysekil. Om det låter intressant att arbeta som hotellstädare hos Grand Hotel Lysekil AB skickar du in din ansökan senast 2025-05-18.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »
Relaterade jobb

Städpersonal till Gullmarsstrand Hotell (extra vid behov)

M Dryck & Konsult AB söker en person till tjänsten som hotellstädare i Lysekil.

2025-01-31

Mer info

40594 - Nanny sökes till Kungsholmen

Vivbon AB söker en person till tjänsten som barnvakt i Stockholm.

2025-04-01

Mer info

40185 - Långsiktig nanny sökes till familj på Östermalm

Vivbon AB söker en person till tjänsten som barnvakt i Stockholm.

2025-03-17

Mer info